Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Rewal
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Obwieszczenie Wójta Gminy Rewal z dnia 16 kwietnia 2014r. w sprawie informacji o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz wskazanie, które z obwodowych komisji wyborczych są wyznaczone przez wójta dla przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego

Obwieszczenie

Wójta Gminy Rewal

z dnia 16 kwietnia 2014 r.

w sprawie informacji o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz wskazanie, które z obwodowych komisji wyborczych są wyznaczone przez wójta dla przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego.

Na podstawie art. 16 § 1 i art. 61a § 1 ustawyz dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz.112 z póź. zm.) podaje się do wiadomości wyborców informację o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych oraz wskazanie, które z obwodowych komisji wyborczych są wyznaczone przez wójta dla przeprowadzenia głosowania korespondencyjnegow wyborach do Parlamentu Europejskiego  zarządzonych na dzień 25 maja 2014 r.

Numer obwodu głosowania

 

Granice obwodu głosowania

 

 

Siedziba

obwodowej komisji wyborczej

1

Obszary miejscowości:

Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz

Kompleks Rekreacyjno-Sportowy w Pobierowie

ul. Moniuszki 4

tel. 91 3877 178

2

 

Obszary miejscowości:

Rewal, Śliwin

Świetlica w Rewalu

ul. Słowackiego 1a

 

tel. 91 3862 441

3

Obszary miejscowości:

Niechorze, Pogorzelica

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Aleja Bursztynowa 28

tel. 91 38 63 250

  – obwody oznaczone symbolem, posiadają lokale wyborcze dostosowane do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

 

- obwód oznaczony symbolem, zarządzeniem Nr 23/14 Wójta Gminy Rewal w sprawie wyznaczenia obwodowej komisji wyborczej dla celów głosowania korespondencyjnego, został wyznaczony dla celów głosowania korespondencyjnego.

 

Wyborca niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.) orazwyborca, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 75 lat, może w terminie do 15 maja 2014 r. złożyć wniosek do Wójta GminyRewal o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowaniaw jego imieniu.

Wyborca niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych może głosować korespondencyjnie.  Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę niepełnosprawnego Wójtowi Gminy Rewal do dnia 05 maja 2014 roku.

 

Uwaga!

W przypadku zgłoszenia przez wyborcę niepełnosprawnego zamiaru głosowania korespondencyjnego, głosowanie za pośrednictwem pełnomocnika jest wyłączone.

Informacje w sprawach rejestru i spisu wyborców, udzielenia pełnomocnictwa, głosowania korespondencyjnego oraz zaświadczeń o prawie do głosowania można uzyskać w UrzędzieGminy Rewal przy ul. Mickiewicza nr 19, pokój nr 106 albo pod nr telefonu 91 3849028 lub w formie elektronicznej, adres e-mail usc@rewal.pl, esedlak@rewal.pl

  Lokale wyborcze będą otwarte w dniu głosowania 25 maja 2014 r. (niedziela) w godzinach od 7.00 do 21.00.

Przed przystąpieniem do głosowania wyborca będzie obowiązany okazać obwodowej komisjiwyborczej dowód osobisty lub inny dokument umożliwiający stwierdzenie tożsamości.

 

Wójt Gminy

Robert Skraburski 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mariusz Owczarek 17-04-2014 14:36:16
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Mariusz Owczarek 17-04-2014
Ostatnia aktualizacja: Mariusz Owczarek 17-04-2014 14:37:06