Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Rewal
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Zarządzenie Nr 55/2014 Wójta Gminy Rewal z dnia 13 czerwca 2014r. w sprawie wprowadzenia karty obiegowej dla pracowników w Urzędzie Gminy Rewal oraz zasad jej stosowania

Zarządzenie Nr 55/2014

Wójta Gminy Rewal

z dnia 13 czerwca 2014r.

 

w sprawie wprowadzenia  karty obiegowej  dla pracowników w Urzędzie Gminy Rewal oraz zasad jej stosowania

 

 

Na podstawie art. 33 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 poz. 594 z późn. zm.), zarządzam, co następuje:

 

§ 1

1.   Wprowadzam obowiązek stosowania karty obiegowej przy rozwiązywaniu  z pracownikiem stosunku pracy, stanowiącą załącznik do niniejszego zarządzenia.

2.   Zobowiązuję pracowników , z którymi rozwiązywana jest umowa o pracę do rozliczenia się z pracodawcą z:

1)   wykonanych obowiązków i zadań,

2)   powierzonego majątku oraz wyposażenia,

3)   zobowiązań finansowych

 

§ 2

1.   Pracownik, z którym zostanie rozwiązana umowa o pracę lub zostanie przeniesiony na inne stanowisko pracy bądź do innej instytucji lub jednostki organizacyjnej zobowiązany jest rozliczyć swoje stanowisko pracy zgodnie z kartą obiegową, najpóźniej w ostatnim dniu roboczym przed ustaniem stosunku pracy.

2.   Rozliczenie, o którym mowa w ust. 1 następuje z chwilą uzyskania właściwych wpisów w karcie obiegowej oraz po spełnieniu innych czynności określonych w odrębnych przepisach.

3.   Wypełnioną kartę obiegową pospisuje Wójt Gminy.

4.   Pracownik jest zobowiązany przed ustaniem stosunku pracy dostarczyć wypełnioną kartę obiegową do pracownika ds. kadr.

Oryginał karty zostaje wpięty do akt osobowych pracownika.

 

§ 3

W przypadku rozbieżności między stanem faktycznym, a wpisem w karcie obiegowej za ważny uznaje się stan faktyczny ustalony na podstawie innych nie budzących wątpliwości okoliczności.

 

§ 4

 

W karcie obiegowej w rubryce „ZOBOWIĄZANIE PRACOWNIKA WZGLĘDEM PRACODAWCY” wpisuje się oraz opatruje datą,  podpisem i pieczęcią osoby uprawnionej, stosownie do okoliczności: „brak zobowiązania”, „rozliczony”, „rozliczy się w terminie i na warunkach zobowiązania przyjętego w formie pisemnej”, „nie dotyczy”

§ 5

Do wpisu w karcie obiegowej uprawniony jest:

1)   pracownik bezpośrednio odpowiedzialny za rozliczanie się z wydanych lub powierzonych pracownikom, na podstawie ksiąg i ewidencji, przedmiotów lub środków podlegających zwrotowi w związku z zatrudnieniem albo pracownik zastępujący lub bezpośredni przełożony,

2)   pracownik merytorycznie odpowiedzialny za egzekwowanie zobowiązań od pracowników, w tym o charakterze finansowym, podjętych w czasie zatrudnienia względem urzędu,

3)   bezpośredni przełożony pracownia albo pracownik odpowiedzialny za kierowanie komórką organizacyjną, w której następuje rozliczenie.

 

§ 6

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

Wójt Gminy

Robert Skraburski

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 Załącznik - KARTA OBIEGOWA.doc (DOC, 50KB) 2014-06-18 15:04:43 1737 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mariusz Owczarek 18-06-2014 14:52:33
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Wioletta Brzezińska 18-06-2014
Ostatnia aktualizacja: Mariusz Owczarek 18-06-2014 15:04:43