Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Rewal
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja o wyborach uzupałniających do Rady Gminy w okręgu wyborczym nr 14

Wójt Gminy

     Rewal

 

INFORMACJA O WYBORACH UZUPEŁNIAJĄCYCH
DO RADY GMINY  W OKRĘGU WYBORCZYM NR  14

 

Wybory uzupełniające do Rady Gminy w Rewalu

 

zostaną przeprowadzone w dniu 11 grudnia 2016r.  godzinach od 7.00 do 21. 00.

 

W wyborach do Rady Gminy w Rewalu głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (dwie linie przecinające się w obrębie kratki) z lewej strony obok nazwiska tego kandydata, na którego wyborca głosuje. Postawienie znaku x” w kratkach z lewej strony obok nazwiska więcej niż jednego kandydata lub niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce albo postawienie w kratce przeznaczonej na oddanie głosu innego znaku niż znak „x” powoduje nieważność głosu.

Wyborcy ujęci w spisie mogą głosować osobiście w lokalu wyborczym. Jedynie wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mogą głosować w lokalu wyborczym lub korespondencyjnie.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę w urzędzie gminy , w której jest wpisany do rejestru wyborców, najpóźniej do dnia 20 listopada 2016r.

 

Wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat, a także wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mają prawo do głosowania przez pełnomocnika.

W celu sporządzenia aktu pełnomocnictwa wyborca składa wniosek w urzędzie gminy, w której jest wpisany do rejestru wyborców, najpóźniej do dnia 2 grudnia 2016r.

 

W przypadku wątpliwości związanych z udziałem w głosowaniu pytania można zgłaszać do Urzędu Gminy Rewal, ul. Mickiewicza 19, pok. Nr 106 lub po nr telefonu 91 38 49028.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mariusz Owczarek 28-10-2016 08:02:18
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Elżbieta Pekról-Cyrulik 28-10-2016
Ostatnia aktualizacja: Mariusz Owczarek 28-10-2016 08:02:35