Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Rewal
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

KOMUNIKAT NR 6 WÓJTA GMINY REWAL Z DNIA 21 MARCA 2020 R

KOMUNIKAT NR 6 WÓJTA GMINY REWAL Z DNIA 21 MARCA 2020 R

 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Rewal!
 

Wczoraj, na terenie całej Polski wprowadzono stan epidemii. Oznacza to nowe uprawnienia dla organów Państwa i nakłada na nas wszystkich nowe obowiązki. Najważniejsze zmiany na dzień dzisiejszy to zawieszenie zajęć edukacyjnych aż do Świąt Wielkanocnych. Lekcje będą odbywać się poprzez platformy e-learningowe. Ponadto podwyższono kary za złamanie kwarantanny. Dotychczas maksymalna kara wynosiła 5000 zł, obecnie wynosi aż 30000 zł.

Pragnąc uspokoić mieszkańców naszej gminy, informuję, że obecnie na terenie Gminy Rewal nie stwierdzono  żadnych osób zarażonych ani z podejrzeniem zarażenia koronowirusem (covid-19).

12 osób, po powrocie z zagranicy przechodzi prewencyjną kwarantannę domową, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, pod kontrolą służb mundurowych,.

Apeluję aby, w tym trudnym czasie, stosować się do zaleceń GIS: dbać o higienę, pozostać w domu, ograniczyć do minimum kontakty towarzyskie i unikać przebywania w skupiskach ludzi. Tylko w ten sposób uda się ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa covid-19.

Urząd Gminy oraz jednostki podległe pracują na bieżąco, ale prewencyjne ograniczyliśmy kontakt pracowników z mieszkańcami, dlatego też ich obecność na ulicach jest mniej widoczna. Proszę o okazanie zrozumienia dla takich środków.

Wprowadziliśmy stałe – 24 godzinne dyżury w Urzędzie Gminy oraz jednostkach OSP w Niechorzu i Pobierowie. Straż Gminna pracuje od poniedziałku do soboty w godzinach: 8.00 – 22.00, a w niedziele od 9.00 do 17.00. Numer telefonu 669 190 559

Bieżące komunikaty na temat sytuacji w Gminie Rewal są publikowane na stronie www.rewal.pl

Jestem wdzięczny za Państwa wyrozumiałość w obliczu zaistniałych problemów. Ponadto chciałbym serdecznie podziękować osobom bezpośrednio zaangażowanym w działania ochronne, służbom mundurowym i medycznym.

Mam nadzieję, że zastosowane środki bezpieczeństwa przyniosą pozytywne skutki, aby nasze miejscowości jak najszybciej zatętniły życiem.

 

                                                  Konstanty Tomasz Oświęcimski

                                                               Wójt Gminy Rewal

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Tomasz Kapela 24-03-2020 14:16:29
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Tomasz Kapela 24-03-2020
Ostatnia aktualizacja: Tomasz Kapela 24-03-2020 14:16:29