Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Rewal
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja dla osób niesłyszących

Pomoc dla osób niesłyszących

 

Od 1 kwietnia 2012r. weszła w życie ustawa o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2011r. Nr 209 poz. 1249), która daje prawo osobom niesłyszącym i głuchoniemym do skorzystania z usług tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w urzędzie. W związku z powyższym osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z powyższych usług, zobowiązana jest zgłosić ten fakt w sekretariacie Urzędu Gminy, ul. Mickiewicza 19 w Rewalu, w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Zgłoszenie powinno być dokonane w jednej
z następujących form:  e-mail na adres – sekretariat@rewal.pl, faksem na nr 91 38 49 029, telefonicznie na nr 91 38 49 011,  drogą pocztową.

W zgłoszeniu należy określić sprawę do załatwienia, metodę komunikowania się i podać sposób przekazania informacji zwrotnej. Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2001r. Nr 127, poz. 721 z późn. zm.).

 

                                                                                              Sekretarz Gminy

                                                                                            Wioletta Brzezińska