Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Gminy Rewal

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Protokół XXV


P R O T O K Ó Ł Nr XXV/04

zwyczajnej sesji Rady Gminy Rewal odbytej w dniu 30 września 2004 roku w sali sesyjnej Urzędu Gminy Rewal.

O godzinie 10.02 prowadząca obrady Przewodnicząca Rady radna Anna Dejnakowska stwierdziła, iż aktualnie w posiedzeniu zgodnie z listą obecności uczestniczy 9 radnych, co przy ustawowym składzie Rady 15 osób stanowi wystarczające quorum do podejmowania prawomocnych uchwał. Otwierając sesję powitała przybyłych na obrady radnych oraz zaproszonych gości oraz Wójta Gminy.

Ad.2. Protokół z poprzedniej XXIV sesji Rady - bez odczytywania - przyjęto 7 głosami za i 2 głosach wstrzymującym się - głosowało 9 radnych.

Ad.3. Przewodnicząca Rady przedstawiła następujący porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

  2. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji Rady Gminy.

  3. Przedstawienie porządku obrad.

  4. Interpelacje i zapytania.

  5. Ocena przebiegu sezonu letniego.

  6. Wykonanie budżetu Gminy za I półrocze 2004 r. .

  7. Wprowadzenie z mian w budżecie gminy na 2004 r.

  8. Uchwalenie Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy na lata 2004 - 2008.

  9. Ustalenie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

  10. Podjęcie uchwał w sprawie gospodarowania mieniem komunalnym:

      1. zbywania mienia komunalnego;

      2. nabywania nieruchomości.

  11. Przyjęcie „Planu Gospodarki Odpadami dla Celowego Związku Gmin R-XXI”.

  12. Powołanie Komisji Inwentaryzacyjnej.

  13. Wolne wnioski i zapytania.

  14. Zakończenie obrad.

Do przedstawionego porządku obrad radni nie zaproponowali żadnych zmian.

(W trakcie przedstawiania porządku obrad przybył na sesję radny A. Cichorek - quorum 10 osób)

Ad. 4. Interpelacje i zapytania.

P. A. Brzeziński - dlaczego dla wszystkich radnych - o czym była mowa na posiedzeniu Komisji nie doręczono wyliczenia wydatków na administrację. Odp. Skarbnik Gminy - te sprawę miał omówić. P. Przewodnicząca - ja je otrzymałam i nie wiem dlaczego nie otrzymali ich pozostali radni. P. Skarbnik - zrozumiał, iż te sprawy miał omówić.

Ad. 5. Ocena przebiegu sezonu letniego.

Wójt Gminy zaproponował by jego wystąpienie odbyło się na zakończenie wystąpień przedstawicieli wszystkich podmiotów obsługujących gminę w okresie sezonu letniego pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych powtórzeń - swoje wystąpienie planuje jako podsumowanie wszystkich wcześniejszych wystąpień.

Pani Przewodnicząca przychyliła się do wniosku Wójta.

CIPR - na wstępie Zastępca Wójta Gminy pełniący obowiązki Dyrektora CIPR rozdał wszystkich zebranym wykaz imprez jakie odbyły się w okresie sezonu. Wykaz ten stanowi załącznik do protokołu.

Następnie szczegółowego omówienia wszystkich imprez jakie odbyły się w okresie sezonu dokonali pracownicy CIPR p.p. M. Łozdowski i B. Bocian swoje wystąpienie dokumentowali wyświetlanymi slajdami.

Podsumowanie sezonu w sprawach utrzymania czystości na terenie gminy dokonał właściciel firmy odpowiedzialnej za sprzątanie p. K. Grabowiecki. W swoim wystąpieniu omówił przedsięwzięcia jakie zostały wykonane przed sezonem oraz w okresie sezonu. Od chwili podpisania umowy na wykonywanie usług tj. od 1.03.2004 przystąpiono do jej realizacji. Uznano, iż najważniejszą sprawą jest przygotowanie do rozpoczęcia sezonu letniego oraz realizacja zawartej umowy w trakcie jego trwania. Nastąpiły drobne przesunięcia spowodowane opóźnionym terminem podpisania umowy w efekcie remont i malowanie zejść plażowych odbywało się w miesiącu kwietniu. A nawet termin malowania został przesunięty do 31.05.04. Zgodnie z zawartą umową we wszystkich miejscowościach ustawiono kosze uliczne i pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Na plażach ustawiono stelaże z workami plastikowymi. Od dnia 1.06 systematycznie zwiększano ilość pojemników na śmiecie oraz pojemników do ich selektywnej zbiórki zmniejszając ich ilość po 1.09. W sezonie letnim do utrzymania czystości plaż zatrudniono 21 osób. Do utrzymania ulic i chodników 25 osób oraz 18 osób obsady zamiatarki, śmieciarek. Na bieżąco były zawierane umowy indywidualne na wywóz nieczystości przystępując bezpośrednio do ich realizacji. Wprowadzono istotne zmiany w sposobie sprzątania plaż. Gruntowne sprzątanie prowadzone było w godzinach wieczornych tj. od godz. 19.00 do 24.00 co pozwoliło w większym stopniu wykorzystać posiadany sprzęt do bronowania oraz użycie specjalistycznej śmieciarki plażowej. W godzinach porannych prowadzone były głównie prace uzupełniające. A w porze obiadowej dokonywano wymianę worków stelażach. Zmiana ta przyniosła pozytywne efekty. Firma uważa, iż z zawartej z gminą umowy wywiązała się należycie. Problemy wystąpiły w realizacji umów indywidualnych a dotyczyło to głównie m. Pobierowo a wynikało z małej ilości sprzętu. W roku przyszłym sytuacja ta nie wystąpi. Planuje się zakupienie dodatkowych śmieciarek. W trakcie realizacji umowy wyniknęły trudności których można byłoby uniknąć. Uważamy, iż niezbędne jest podanie do publicznej wiadomości, że na plażach w godzinach nocnych prowadzone są prace z użyciem sprzętu ciężkiego. Uporządkowania wymaga również organizacja ruchu ulicznego w poszczególnych miejscowościach - jest to związane z wywozem nieczystości stałych w ciągu dnia i w godzinach wieczornych. W wielu przypadkach w okresie sezonu było to niemożliwe.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji - p. Z. Wołejszo - na okres sezonu w celu właściwego obsłużenia sezonu 2004 zwiększono zatrudnienie o 1 osobę na czas określony (3 miesiące) oraz 8 osób w ramach robót publicznych. Przed sezonem włączono do eksploatacji studnie pionowe w Trzęsaczu o możliwości ok. 500 m


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Wojciech Zwoliński

Data wytworzenia:
04 sty 2005

Osoba dodająca informacje

Wojciech Zwoliński

Data publikacji:
18 mar 2022, godz. 08:12

Osoba aktualizująca informacje

Wojciech Zwoliński

Data aktualizacji:
04 sty 2005, godz. 20:44