Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Gminy Rewal

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Referendum ogólnokrajowe w 2023r.

REFERENDUM OGÓLNOKRAJOWE w 2023 r.

 

 

Datę przeprowadzenia referendum wyznaczono na dzień 15 października 2023 r. między godziną 7:00 a 21:00

Prawo udziału w referendum ma obywatel polski, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat.

 

GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE

Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego w wyborach do Sejmu i Senatu będzie dotyczyć również głosowania w referendum.

GŁOSOWANIE PRZEZ PEŁNOMOCNIKA

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu ( i akt pełnomocnictwa sporządzony  w związku  z tymi wyborami) będzie dotyczył również referendum.

 

Szczegóły dot. zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego i zgłoszenia zamiaru głosowania przez pełnomocnika znajdują się na stronie: https://bip.rewal.pl/artykul/informacje-dla-wyborcow-z-niepelnosprawnosciami

 

Pytania referendalne

Pytanie 1:

Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

 

Pytanie 2:

Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?

 

Pytanie 3:

Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

 

Pytanie 4:

Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

 

Informacje Państwowej Komisji Wyborczej dot. referendum ogólnokrajowego: https://referendum.gov.pl/referendum2023/pl/pkw_informacje

 

Wyjaśnienia związane z przeprowadzeniem referendum ogólnokrajowego w tym samym dniu, w którym odbywają się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej: https://pkw.gov.pl/aktualnosci/wyjasnienia-stanowiska-komunikaty/wyjasnienia-zwiazane-z-przeprowadzeniem-referendum-ogolnokrajowego-w-tym-samym-dniu-w-ktorym-odbywaj

 

 

 


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Ewelina Trytek

Data wytworzenia:
01 wrz 2023

Osoba dodająca informacje

Tomasz Kapela

Data publikacji:
01 wrz 2023, godz. 16:39

Osoba aktualizująca informacje

Tomasz Kapela

Data aktualizacji:
01 wrz 2023, godz. 16:39