Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Gminy Rewal

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Uzasadnienie


Uzasadnienie do Uchwały Rady Gminy w Rewalu

w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu geodezyjnego Pogorzelica wraz z Kanałem Liwia Łuża w obrębie geodezyjnym Niechorze, w gminie Rewal

Zgodnie art. 14 ust 1 i 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717, z późniejszymi zmianami).

Analiza zasadności przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Dotychczasowe zagospodarowanie terenu określał plan zagospodarowania przestrzennego miejscowości Rewal ( przyjęty Uchwałą Gminnej Rady Narodowej w Rewalu nr XXV/125/88, z dnia 27.01.1988 (Dz. Urz. Woj. Szcz. Nr 2 poz. 27, z dnia 16.02.1988r./ z późn. zmianami).

Zgodnie z art. 67 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 1999r. Nr 15, poz. 139, z późniejszymi zmianami), plan z dniem 31 grudnia 2003 r. utracił moc. Zachowują moc następujące uchwały w sprawie zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego:

  1. - Uchwała Nr XXXIX/273/02 Rady Gminy Rewal, z dnia 1 marca 2002 roku w sprawie zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Rewal, obręb Pogorzelica, dotyczącej lokalizacji terminala i przebiegu gazociągu „Balticpipe”

  2. Uchwała Nr XLIII/311/02 Rady Gminy Rewal, z dnia 16 sierpnia 2002 roku w sprawie zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Rewal, obręb Pogorzelica, dotyczącej lądowania gazociągu „Balticpipe” oraz lokalizacji terminala odbiorczego.

Ze względu na poszerzenie zakresu opracowania o Kanał Liwia Łuża, konieczne jest podjęcie nowej uchwały. Uchwała Nr XXI/194/04 Rady Gminy Rewal, z dnia 28 maja 2004 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Rewal miejscowości Pogorzelica traci moc.

Obszar będący przedmiotem Uchwały Rady Gminy, przeznaczony był w planie, który utracił moc pod plażę, lasy ochronne, zabudowę mieszkalną, pensjonatową i usługową, komunikację, zieleń publiczną i uprawy rolne. Istniejącą zabudowę stanowią przede wszystkim obiekty zakwaterowania turystycznego, usługowe i mieszkalne. Powierzchnia obszaru objętego planem wynosi ok. 1000 ha. Grunty będące przedmiotem planu stanowią własność osób prywatnych i osób fizycznych oraz gminy Rewal, sklasyfikowane jako rolne, leśne i budowlane.

Plan miejscowy określi między innymi szczegółowe warunki zagospodarowywania i kształtowania zabudowy, obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji, oraz zasady scalania i podziału nieruchomości obszaru objętego planem. Projektowanymi funkcjami wiodącymi będą funkcje:

- turystyczno - osiedleńcza w zieleni leśnej,

- turystyczno - osiedleńcza,

- osiedleńczą,

- usług,

- lasów ochronnych,

- użytków zielonych z zespołami przyrodniczo - krajobrazowymi

Teren jest objęty kanalizacją gminna z odprowadzeniem ścieków do oczyszczalni w Pobierowie, jest związany z podstawową siecią dróg publicznych oraz istniejącą i projektowaną infrastrukturą techniczną.

Obszar proponowany do sporządzenia planu, objęty jest ochroną prawną z uwagi na występowanie w jego granicach 2 obszarów należących do sieci Natura 2000. Obszar objęty planem znajduje się również w granicach projektowanego Nadmorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Obszar planu, w części północnej obejmuje pas techniczny wód morskich, w części wschodniej znajdują się tereny specjalne.

Analiza stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium

Rozwiązania planistyczne, będą zgodne z ustaleniami obowiązującego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Rewal, w którym obszar objęty planem położony jest ma terenach: plaży, turystyczno - osiedleńczych, w zieleni leśnej, turystyczno - osiedleńczych, koncentracji usług i lasów ochronnych, użytków zielonych i zespołów przyrodniczo - krajobrazowych.

Ustalenia niezbędnego zakresu prac planistycznych

Zakres planu musi zawierać elementy określone w art. 15, ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
Uzasadnienie.doc (DOC, 35.00Kb) 2010-12-27 16:14:15 0
Plik Nazwa Data dodania Pobrań

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Mariusz Owczarek

Data wytworzenia:
27 gru 2010

Osoba dodająca informacje

Mariusz Owczarek

Data publikacji:
18 mar 2022, godz. 08:12

Osoba aktualizująca informacje

Mariusz Owczarek

Data aktualizacji:
22 mar 2011, godz. 22:27